Vēl pats sākums. Man, baltajam cilvēkam, stipri par karstu. Labi, ka diena bija īsa.

Pirmais lūziens parasti ir pēc kādām 5/6 stundām. Kājas jau melnas. Pirmais tvaiks nolaists, paliec lēnāks un tad sāc domāt – baigi ilgi vēl jābrauc un ko es te daru un priekš kam man šito sviestu vajag? Tad jāsauc sevi pie kārtības, jo Tu neesi viens, ir cilvēki kas Tev palīdzējuši mantas atvest, kas Tev palīdz trasē u.t.t.

24 h solo nav sacensības. Ja brauksi ātrāk, finišā ātrāk netiksi, jo brauc cik ātri gribi – distances garums ir 24 stundas. Līdz ar to viens no svarīgākajiem punktiem ko cenšos ievērot – es braucu savā tempā, savā ritmā un ko dara visi pārējie – tas mani neinteresē. Distances karalis es esmu pats un vados tikai no sevis un es pat negribu zināt kurā vietā es esmu, lai drošibas pēc galva nesaietu sviestā un nesāktu kādam dzīties pakaļ, vai mukt prom.

Otrais lielais lūziens (ja brauc savā ritmā) parasti ir kaut kur 3.; 4. naktī. Nakts vēl nav beigusies un aiz muguras jau ir kādas 15 stundas. Vienkārši ir besis. Stūre bieži vien tiek izmantota, lai pie tās turētos, nevis stūrētu Tad , lai tiktu tam pāri, jāsāk sevi lamāt par veco pakaļu, mīksto u.t.t.

Otrā rīta saullēkts organismā ieliek milzu enerģiju. Lai kādā komā esi bijis pirms tam , saullēkta laikā atkal jūties “kā ērglis”. Šajā laikā galvenais par daudz nesatrakoties, jo šis uzrāviens ilgts 1,5 – 2 stundas un tāpat kā pēc jebkuriem svētkiem, pēc tiem nāk paģiras.

Trešais lūziens ir kādos 7. 8.9. nākošajā dienā (pēc saullēkta uzrāviena). Saullēkta enerģijas vairs nav un spēka arī vairs nav. Atliek tikai ritms. Jāturās pie kaut kāda , bet viena ritma – tajā kalnā es braucu ar šito zobratu un nekādu citu, tajā ar to un no kalna atpūšos kur vien varu

Nakts. Viens no iemesliem kādēl vērts braukt 24 h. Braucēju ir daudz mazāk un Tu esi pats ar sevi. Te un tagad

Ši gada odziņa bija krāsainās instalācijas trasē. Atceros 2014 gadā Baldonē bija jaunieši kas dziedāja gandrīz visu nakti. Pēc savas atmosfēras tieši šis ir Vienības brauciens, jo šis ir “sacensības” kur ciena pilnīgi visus, nevis tos, kas pa priekšu u.t.t.

Šitā ir mana paika. Citi saka, ka baigā inde. Es domāju ka polšu izdzert ir kaitīgāk. Ja gribi kustēties faktiski nonstopā +; – 24 h, tad nav citu variantu. Parasto paiku organismam nav spēka pārstrādāt. Dion Sportlab pudeles tiek sauktas par odekolonu. Pārmet krustu norij un ceri, ka atpakaļ nenāks.

14203183_1097229293679828_7980134217295881743_n

“Ērglis” pēc finiša. Uz riteņa nosēdētas 23 stundas. Nobraukti 380 km. Zilajos kalnos 24 h mačos par 330 km nekad vairāk nebiju nobraucis

Meitiņa peciņa, kura dabūja gulēt tikai 15 min, jo gandrīz katrā aplī bija jādzirda vai jābaro tēvs. Bērnu Tiesību aizsardzības centram vēl sūdzību neesot uzrakstījusi

Par ātri novilkts otrs krekls pēc nakts, lai būtu vēsāk un vieglāk + pārgurums + aukstie ūdeņi, kas visu laiku dzerti. Termoregulācija vairs nestrādā, kas nozīmē, ka karstā laikā velk uz drebuli un ceļas temperetaūra. Līdz ar to uz goda pjedestāla Sanita manā vietā un viņa gan to ir pelnījusi, gan piestāv daudz labāk par manu trulo ģīmi

@Vilnis – 2016 (kopsavilkums no publicētā stāsta facebook)