Nupat jau bija pienācis tas brīdis, kad attāli kalendārā mirdzēja ieraksts par 24h MTB velo sacensībām.

Blandoties pa ārzemēm, nesanāca uzkāpt uz velo pietiekami, lai normāli sagatavotos. Ja neskaita pilsētas izbraukumus ar velo, xRace nedēļu iepriekš un lēnu iepazīšanās ripošanu pa trasi, tad kopumā pēdējo nedēļu un mēnešu laikā mana MTB pieredze ir niecīga. Tas, protams, atspēlējās arī sacensībās, kur vajadzēja pacīnīties. Tā kā nevarēju necik daudz atgūt minūtes uz apļa laikiem, tad varēju braukt, vismaz dodot atelpu Artūrs. Cerams un tā arī liekas, ka lielu lomu pretī uzvarai nospēlēja sīki, bet būtiski momenti.

Konkurentu komanda, kas ilgi turējās pirmie, naktī apslāpa. Liekas, ka aizgāja pasnaust, jo nogurums darīja savu.Iespējams, pie vainas apgaismojuma deficīts, kas tumšajos Ogres Zilo kalnu mežos bija īpaši svarīgs. Vai kāds cits iemesls. Tikmēr stirnu kaudzīte bauda nakts priekus, tumsu Brīnumzemē…

Nakts plaukumā braucu trīs apļus pēc kārtas bez liekas apstājas (~3h), dodot iespēju Artūram pagulēt un atpūsties. Tas izdevās, taču tam bija arī sava cena. Zemākā nakts temperatūra, mitrs, migliņa, aprasojums vai salnas – kas to var pateikt, sliktākais laiks no miega aspekta. Atšķirībā no pagājušā gada, ļoti daudzi naktī nesteidzās. Piestāja. Tāda īpaša noskaņa. Nedaudz cīņa. Un tas bija izšķiroši, jo rītam austot, bijām 3-4 apļus priekšā. Šo rezultātu izdevās noturēt, un tā nu Stirnu kaudzīte finišēja kā pirmie piecu komandu konkurencē. Wohoo!!!

Nobraucu 10 apļus jeb 110km, savukārt Artūrs – 20 apļus un 220km. Paldies visiem atbalstītājiem, līdzjutējiem, citu komandu biedriem! Kas palīdzēja sataisīt velo, kas atveda aizmirsto telti, kas aizdeva kaut ko no inventāra, kas palīdzēja ar elektrību, kas deva labus vārdus, uzmundrinājumu, siltu smaidu. Vai vienkāršu sarunu. Paldies, paldies, mīļie!!! Tas izdevās!

Un šogad bija ļoti skaisti Brīnumzemē. Paldies centīgajiem organizatoriem, dažādiem tēliem, brīnumiem un visiem, visiem par pasākumu, dalību! Bija gaismiņas un pārsteigumi mežā! Bija brīnumaini! 🙂 #sekobaltajamtrusim #24hmtb

@Zane Vitenberga, 2017