Minies 24 vai 6 stundas!

 

Vai jāmin visas 24 stundas no vietas?

 

Sacensībām ir noteikts kontrollaiks 6 vai 24 stundas kuru laikā dalībniekiem jāveic pēc iespējas vairāk apļu organizatoru sagatavotajā trasē. Šīs ir vienīgās šāda veida sacensības Latvijā!
Solo ieskaites dalībnieki pēc saviem ieskatiem var brīvi izvēlēties, kad brauc vai kad atpūšās.
Komandas – var brīvi izvēlēties braukšanas secību, veicamo apļu daudzumu. Svarīgi atcerēties, ka katram komandas dalībniekam jāveic vismaz divi apļi, lai komandas rezultāts tiktu ieskaitīts.

Nē paldies, es nevarēšu tik ilgi nobraukt!

Sacensību formāts ir visu sagatavotības pakāpju braucējiem. Lai padarītu šo pasākumu baudāmāku un interesantāku, iesakam piedalīties komandu ieskaitē, lai nebūtu jābrauc bez apstājas, bet varētu atpūsties kamēr pārējie komandas biedri ir trasē. Lai iedrošinātu braucējus, varam minēt, ka sacensībās aizvadītajos gados arī piedalījušās offisu komandas, kas savu ikdienu nepavada uz velo, bet šo piedzīvojumu ilgi atcerās vēl ilgi pēc tam, lai arī velo nākamo nedēļu negribēja redzēt.

Tiem, kas baidās no šī sacensību formāta, vēlamies iedrošināt, ka spēku iztrūkumu gadījumā Jums obligāti nav jābrauc visas 24h, varat arī finišēt arī ātrāk. Taču braukšana naktī, ar lampiņu, pa trasi, kas marķēta ar atstarotājiem paceļ izdalītā dopamīna daudzumu ķermenī citā līmenī.

Es taču neesmu nekāds sportists!

Šeit ir gaidīti visi!
Ieradīsies velo mīļotāji, kuriem patīk braukt pa burvīgajiem Latvijas mežiem, vērot saulrietu, zvaigžņu lietu vai vienkārši aizbraukt uz veikalu pēc piena. Visiem sacensību dalībniekiem būs tā iespēja sagaidīt gan saulrietu, gan saullēktu sēžot uz velo vai sildoties pie ugunskura ar kādu gardumu pie komandas – nometnē.
Uz starta stāsies arī sportisti, kas pasākumam gatavojas visu gadu un plecu pie pleca ar konkurentiem līdz pat kontrollaika beigām cīnīsies par godalgotajām vietām.

Tāpēc šī ir tava iespēja nokļūt 24 stundu brīnumzemē.

Kad?

24 stundu disciplīna: no 19.08.2023 12:00 līdz 20.08.2023 12:00

6 stundu disciplīna: no 19.08.2023 12:00 līdz 19.08.2023 18:00

Kur?

Fischer slēpošanas centrs, Sigulda, Puķu iela 4

Mērķis?

Nobraukt pēc iespējas vairāk apļu, atvēlētajā kontrollaikā (24h vai 6h). Uzvar tas dalībnieks vai komanda, kurš atvēlētajā laikā pieveicis vairāk apļu. Ja apļu skaits ir vienāds, uzvar tas, kurš pirmais finišē pēdējo apli.

Grupas 24 stundu disciplīnā

Solo – viens dalībnieks (vīriešu vai sieviešu konkurnce)

Pāri – divi dalībnieki (vīriešu, jauktā konkurence, sieviešu)

Četrinieku – četri dalībnieki (vīriešu, jauktā konkurence)

Trasē var atrasties tikai viens dalībnieks no komandas. Piedaloties pāru vai četrinieku komandās dalībnieki paši nolemj cik bieži dalībnieki mainīsis, bet svarīgi, ka katram komandas dalībniekiem atvēlētajā laikā jāveic vismaz 2 apļi.

Piedaloties solo klasē, dalībnieks pats nolemj kad un cik ilgi viņš brauks. Pie galīga spēku izsīkuma var doties atpūsties / nosnausties, vai braukt visas 24 stundas no vietas.

[Nolikums 24h]

Grupas 6 stundu disciplīnā

Ja vēl nedaudz baida doma, mīties 24 stundas, tad iesakām izbaudīt 6 stundu distanci un piedalīties Solo klasē: viens dalībnieks (vīriešu vai sieviešu konkurencē)

[Nolikums 6h]

Dalības maksa?

Piesakoties līdz pirmās kārtas beigām (20.05.2023) – 45 EUR/no dalībnieka

Piesakoties līdz otrās kārtas beigām (20.07.2023) – 50 EUR/no dalībnieka

Piesakoties līdz trešās kārtas beigām (16.08.2023) – 60 EUR/no dalībnieka

Piesakoties pēc noteiktā termiņa – 70EUR/ no dalībnieka

Apbalvošana

Katrs dalībnieks saņem pārsteiguma balvu un diplomu.

Dalībnieki, kuri ieguvušo 1. – 3. vietu, atbilstošā grupā un konkurencē (saskaņā ar nolikumu) – tiek apbalvoti ar sponsoru balvām, medaļām vai kausiem.

Tiek apbalvots ātrākais aplis sieviešu un vīriešu konkurencē.

Gaidīti arī atbalstītāji

Ja neesi nobriedis 24 vai 6 stundas pavadīt mežā, aicinam fanus braukt ciemos, iejūties pasākuma gaisotnē. Ņem līdzi kastroļus un pūšamos instrumentus, lai nakts melnumā līdz pat rītam dotos mežā uzmundrināt braucējus 🙂

 

Iz vecākas vēstures jeb kad tas sākās?
“24h MTB” sacensības iesākumā tika un arī patlaban tiek dēvētas arī par “Velo lemāna”.
Sacensības tika aizsāktas tālajā 2003. gadā un norisinājā Smiltenē. Dalībnieki startēja tikai vienā klasē “Pāru klasē”.
2004. gadā atsevišķi tika izdalītas vairākas konkurences: dāmu, jauktās un vīriešu.
2005. gadā jau parādījās pirmie Solo braucēji 🙂
Sīkāk par sacensībām no Smiltenes laikiem (dalībnieku stāstus, rezultātus, foto) iespējams atrast 30draugi.lv mājas lapā.
2006. gadā sacensības pārcēlās uz Ogres pusi un pirmās tika organizētas oktobrī, kā “Minnas 200″ ar nedaudz citu pamatideju: Komandām (var būt arī no viena cilvēka) jācenšas pēc iespējas ātrāk saapļot 200km. Kuri pirmie saapļo, tie arī uzvar. 12h ir tikai dotais kontrollaiks. Plānotais uzvarētāju laiks: 8-10h atkarībā no seguma stāvokļa uz to laiku.
Pēc veiksmīgi aizvadītajām sacensībām 2006. gadā sacensības norisinās Ogrē atkal un atkal. 2007. gadā tiek piedāvātas 12h un 24h klases, kuru sacensību pamatideja jau ir atgriezusies ierastajā 24h MTB izpratnē – uzvar tā komanda, kura veikusi vairāk apļu atvēlētajā kontrollaikā. Tā nu soli pa solim esam nokļuvuši 2011. gadā, kur informāciju par sacensībām ir pieejama šeit pat velo24.lv 🙂

p.s. Informācija apkopota no 30draugiem.lv mājas lapas un xc.lv velo foruma. Piedodiet un ziņojiet, ja vēstures pārskatā ieviesies kāds misēklis.