Minies 24 stundas brīnumzemē – vai 6 stundas

 

Vai jāmin visas 24 stundas no vietas?

Ja tu brauc viens, tad brīvi vari izvēlēties, kad brauc vai kad atpūties, vai uzdejo un pat nosnaudies.
Ja brauc komandā – varat brīvi izvēlēties braukšanas secību, cik kurš nobrauks un kad brauks.

Nē paldies, es nevarēšu tik ilgi nobraukt!

Kā tu uzzināsi, kamēr nepamēģināsi? 🙂 Paši organizatori pirmo reizi šāda veida formāta sacensībās piedalījās, kā dalībnieki, tālajā 2009. gadā (četrinieku komandā). Mūsu kontā bija nobrauktas ~4 SEB MTB kalnu divriteņu sacensības. Treniņi izpaudās, kā dažas reizes mēnesī (1 līdz 2) uzkāpt uz velo un iepazīties ar gaidāmo trasi.

Taču ieintriģēja doma, pamēģināt – kā tas ir. Pie kam, braucot četriniekā, kamēr viens brauc, pārējie var atpūsties. Neslēpšu – pēc sacensībām likās, ka nekad dzīvē vairs negribēsim redzēt velo, bet pagāja nedēļa un jau nevarējām sagaidīt nākamo gadu. Tāpēc organizatori brīdina – pasākums rada atkarību.

Es taču neesmu nekāds sportists!

Šeit ir gaidīti visi!
Ieradīsies velo mīļotāji, kuriem patīk braukt pa burvīgajiem Latvijas mežiem, vērot saulrietu, zvaigžņu lietu un kopā ar visiem (dalībniekiem, organizatoriem, draugiem, meža zvēriem) sagaidīt saullēktu, sēžot uz velo vai pie ugunskura.
Uz starta stāsies arī sportisti, kas pasākumam gatavojas visu gadu un plecu pie pleca ar konkurentiem cīnās par godalgotajām vietām.

Tāpēc šī ir tava iespēja nokļūt 24 stundu brīnumzemē.

Kad?

24 stundu disciplīna: no 16.07.2022 12:00 līdz 17.07.2022 12:00

6 stundu disciplīna: no 16.07.2022 12:00 līdz 16.07.2022 18:00

Kur?

Dabas parkā “Ogres Zilie kalni”

Mērķis?

Nobraukt pēc iespējas vairāk apļu, atvēlētajā kontrollaikā (24h vai 6h). Uzvar tas dalībnieks, kurš atvēlētajā laikā pieveicis vairāk apļu. Ja apļu skaits ir vienāds, uzvar tas, kurš pirmais finišē pēdējo apli.

Grupas 24 stundu disciplīnā

Solo – viens dalībnieks (vīriešu vai sieviešu konkurnce)

Pāri – divi dalībnieki (vīriešu, jauktā konkurence, sieviešu)

Četrinieku – četri dalībnieki (vīriešu, jauktā konkurence)

Trasē var atrasties tikai viens dalībnieks. Piedaloties pāru vai četrinieku komandās dalībnieki paši nolemj cik bieži dalībnieki mainīsis.

Piedaloties solo klasē, dalībnieks pats nolemj kad un cik ilgi viņš brauks. Pie galīga spēku izsīkuma var doties atpūsties / nosnausties, vai braukt visas 24 stundas no vietas.

[Nolikums 24h]

Grupas 6 stundu disciplīnā

Ja vēl nedaudz baida doma, mīties 24 stundas, tad iesakām izbaudīt 6 stundu distanci un piedalīties Solo klasē: viens dalībnieks (vīriešu vai sieviešu konkurnce)

Piedaloties solo klasē, dalībnieks pats nolemj kad un cik ilgi viņš brauks. Pie galīga spēku izsīkuma var doties atpūtā, vai braukt visas 6 stundas no vietas.

[Nolikums 6h]

Dalības maksa?

Piesakoties līdz pirmās kārtas beigām* – 40 EUR/no dalībnieka

Piesakoties līdz otrās kārtas beigām* – 45 EUR/no dalībnieka

Piesakoties līdz trešās kārtas beigām* – 55 EUR/no dalībnieka

Pieteikties uz vietas nav iespējams.

*datumi tiks precizēti

Apbalvošana

Katrs dalībnieks saņem pārsteiguma balvu un diplomu.

Dalībnieki, kuri ieguvušo 1. – 3. vietu, atbilstošā grupā un konkurencē (saskaņā ar nolikumu) – tiek apbalvoti ar sponsoru balvām, medaļām vai kausiem.

Tiek apbalvots ātrākais aplis sieviešu un vīriešu konkurencē.

Gaidīti arī atbalstītāji

Vēl neesi nobriedis 24 vai 6 stundas pavadīt mežā, droši brauc ciemos un apskaties, iejūties pasākuma gaisotnē. Ņem līdzi kastroļus un pūšamos instrumentus, lai nakts melnumā līdz pat rītam dotos mežā uzmundrināt braucējus 🙂

 

Iz vecākas vēstures jeb kad tas sākās?
“24h MTB” sacensības iesākumā tika un arī patlaban tiek dēvētas arī par “Velo lemāna”.
Sacensības tika aizsāktas tālajā 2003. gadā un norisinājā Smiltenē. Dalībnieki startēja tikai vienā klasē “Pāru klasē”.
2004. gadā atsevišķi tika izdalītas vairākas konkurences: dāmu, jauktās un vīriešu.
2005. gadā jau parādījās pirmie Solo braucēji 🙂
Sīkāk par sacensībām no Smiltenes laikiem (dalībnieku stāstus, rezultātus, foto) iespējams atrast 30draugi.lv mājas lapā.
2006. gadā sacensības pārcēlās uz Ogres pusi un pirmās tika organizētas oktobrī, kā “Minnas 200″ ar nedaudz citu pamatideju: Komandām (var būt arī no viena cilvēka) jācenšas pēc iespējas ātrāk saapļot 200km. Kuri pirmie saapļo, tie arī uzvar. 12h ir tikai dotais kontrollaiks. Plānotais uzvarētāju laiks: 8-10h atkarībā no seguma stāvokļa uz to laiku.
Pēc veiksmīgi aizvadītajām sacensībām 2006. gadā sacensības norisinās Ogrē atkal un atkal. 2007. gadā tiek piedāvātas 12h un 24h klases, kuru sacensību pamatideja jau ir atgriezusies ierastajā 24h MTB izpratnē – uzvar tā komanda, kura veikusi vairāk apļu atvēlētajā kontrollaikā. Tā nu soli pa solim esam nokļuvuši 2011. gadā, kur informāciju par sacensībām ir pieejama šeit pat velo24.lv 🙂

p.s. Informācija apkopota no 30draugiem.lv mājas lapas un xc.lv velo foruma. Piedodiet un ziņojiet, ja vēstures pārskatā ieviesies kāds misēklis.